Článek titulka

Jazz do regionů s Českou spořitelnou

Můžete získat nové návštěvníky koncertů, i když jim naservírujete okrajový hudební žánr, dosud méně známá či úplně neznámá jména a muziku, kterou neznají z rádia ani televize? O to vše najednou se chce pokusit projekt Jazz do regionů s Českou spořitelnou agentury Art Brno, zaměřený na moderní a soudobý jazz, české hudební kluby a vycházející hvězdy domácího a středoevropského jazzu.

Projekt sází nejen na silného generálního partnera – Českou spořitelnu, a.s., ale i na české jazzové poměry nebývalou reklamní a mediální kampaň, dobrou znalost lokální klubové scény a především výraznou dramaturgii, přinášející do regionů nezpochybnitelnou hudební kvalitu.

Pro jaro 2006 byly vybrány tři soubory: Erik Rothenstein Quintet (SK/CZ/Srbsko), zbrusu nové trio Jaromíra Honzáka Face of the Bass (CZ) a Miriam Bayle Band (CZ/SK), které svá rozsáhlá a časově sevřená turné (většinou 12-14 koncertů během dvou týdnů) postupně odjedou v únoru, březnu a dubnu 2006. Základními hracími místy celého projektu jsou Brno, Břeclav, České Budějovice, Hradec Králové, Jihlava, Liberec, Olomouc, Opava, Ostrava, Písek, Prachatice, Tábor, Teplice a Ústí nad Labem, v rozšířené variantě i další města České republiky.

|#|#|