Články a komentáře

Jazzové lahůdky v Ostravě - MS Deník 16. 10. 2012

Moravskoslezskou metropoli čeká pestrý jazzový podzim. Další ročník festivalu Ostrava Jazz Nights nabídne mimo jiné také dva koncerty jazzových mágů. Už tento čtvrtek ve 20 hodin uvítá klub Parník hudební legendu Al Foster Quartet. Více než dvacet let využíval Al Foster Quartet Miles Davis, díky této plodné spolupráci vzniklo devatenáct alb, která tuto hudební formaci katapultovala mezi světovou špičku. Na 23. října pak dramaturgie klubu Parník připravila koncert charismatického basisty Tonyho Levina, který se do Ostravy vrací se zcela novým projektem a kapelou Stick Man. Basista, který si zahrál s Johnem Lennonem, Davidem Bowiem nebo třeba také s Pink Floyd, není českému publiku zcela neznámý. V loňském roce se dokonce podílel na albu Místečko kapely Čechomor. Koncert Tonyho Levina a skupiny Stick Man se koná v klubu Fabric od 20 hodin. Vstupenky na oba koncerty je možné zakoupit v předprodeji klubu Parník nebo na pobočkách Ostravského informačního servisu. Další informace najdete na www.klubparnik.cz. (hla)