Články a komentáře

Program jarní části festivalu FOJN

19. 2. 2014 20:00 Klub Parník THE TRIO OF OZ fet. Omar Hakim and Rachel Z Rachel Z - keyboards, Omar Hakim - drums, Jon Toscano - bass "Velký" bubeník Omar Hakim se svojí ženou, klavíristkou Rachel Z a za podpory basisty, tentokrát Jonathana Toscana se jako Trio of OZ opět vrací do Parníku.

19. 2. 2014 20:00 Klub Parník
THE TRIO OF OZ fet. Omar Hakim and Rachel Z
Rachel Z - keyboards, Omar Hakim - drums, Jon Toscano - bass

20. 2. 2014 20:00 Klub Parník
Eric GALES LIVE !
Eric Gales - guitar, vocal, Nick Hayes - drums, Orlando Thompson - bass

Bluesový zpěvák a především kytarista za doprovodu své kapely předvede hutné blues s hard rockovými riffy a melodickým vokálem.

11. 3. 2014 20:00 Klub Parník
EWAN DOBSON
Ewan Dobson - acoustic guitar

Kanadský kytarista Evan Dobson je malým žánrovým zpestřením. Úspěšně vystupuje po celém světě a za zmínku stojí i počet shlédnutí jeho klipu (má přes 14 milionů diváků), o které se většině jazzmanů může jen zdát.

17. 3. 2014 20:00 Klub Parník
JEFF LORBER FUSION
Jeff Lorber - keyboards, Eric Marienthal - saxophone, Jimmy Haslip - bass, Sonny Emory - drums

Jeff Lorber je nejen vynikající skladatel a klávesista, ale nejspíš také dobrý kapelník.Jak jinak si vysvětlit, že má v kapele takové muzikanty jako výše zmíněné.

24. 3. 2014 20:00 Klub Parník
FRED WESLEY AND THE NEW JBs
Fred Wesley - trombone, vocals, Gary Winters - trumpet, Philip Whack - saxophone, Reggie Ward - guitar, Peter Madsen - keyboards, Dwayne Dolphinr - bass, Bruce Cox - drums

Po delším čase se do Ostravy vrací legendární funkový muzikant Fred Wesley se svojí kapelou. ta navazuje na odkaz Jamese Browna, se kterým spolu s Maceo Parkerem Wesley dlouhé roky hrál.

23. 4. 2014 20:00 Klub Parník
LARRY GOLDINGS, PETER BERNSTEIN, BILL STEWART
Larry Goldings - Hammond organ, Peter Bernstein - guitar, Bill Stewart - drums

Toto slavné trio pod vedením amerického varhaníka a pianisty se poprvé představí také v Ostravě. Svoji první nahrávku vydali v roce 1991 a významě ovlivnili zvuk dalších moderních kapel s Hammondovými varhany, včetně třeba tuzemského Organic Quartetu Ondřeje Pivce.

13. 5. 2014 20:00 Klub Parník
IAN RITCHIE´S SOHO PROJECT
Ian Ritchie – saxophone, Tomáš Jochmann – piano, Jan Greifoner – kontrabas, Oliver Lipenský - drums

Fenomenální britský saxofonista, kterého mohli diváci vidět a slyšet například při tour Dark Side of the Moon zakladatele Pink Floyd, Rogera Waterse, na nahrávkách the Beach Boys,Wham ! či The Boomtown Rats s legendárním Bobem Geldofem