Oskar Petr Band
12.3.2020 (čt)19:00
Koncert skladatele a muzikanta, který složil Medvídka, Chci zas v tobě spát nebo Hříšná těla křídla motýlí pro debutové album Anety Langerové. Oskar Petr je muzikant, který se vlastně vždy soustředil spíše na nekomerční sféru a paradoxně složil hudbu k nejpopulárnější písni našich luhů konce minulého tisíciletí - písni Medvídek, která přinesla Lucii I cenu Klip desetiletí. Oskar Petr je mimo jiné zakladajícím členem skupiny Marsyas, Jazz Q a autor několika českých hitů. Umělecká a kulturní činnost Oskara Petra je na tuzemské poměry vskutku ojedinělá. „Oskarovky“ si odzpívá autor osobně, na tři „kalandrovky“ si troufne o generaci mladší klávesista a kytarista Ondřej Fencl (5P Luboše Pospíšila, trio s V. Mertou a J. Hrubým). Citlivě šlapající doprovod obstarají hudebníci, u nichž sedí souhrnný přívlastek „je někdo, s kým tihle borci nehráli?“ Jakub Nývlt na bicí, Josef Štěpánek alternovaný Matějem Morávkem na kytary, Matěj Belko na baskytaru a vokály (spoluhráči Davida Kollera, Lenky Dusilové, Marty Kubišové, Lucie Bílé, Vlasty Redla, Xindla X, Kláry Vytiskové…).