Southern Avenue
18.4.2020 (so)19:00
Energická pětka z Memphisu Southern Avenue svým druhým albem Keep On oznamuje příjezd do klubu Parník, nominaci na Grammy a přípravu nového alba. Na svém debutovém albu „Southern Avenue“ z roku 2017 se stejnojmenné pětici z Memphisu podařilo zažehnout hudební revoluci. Jejich organická směs soulu, blues a R&B poukázala na různorodost jejich hudebních kořenů i oddanost zvolenému stylu. Na svém druhém albu „Keep On“, které vyšlo v květnu 2019 svou hudební vizi ještě rozšířili. Nyní Southern Avenue získali za své druhé album „Keep On“ nominaci na hudební cenu Grammy. Za to první získali Blues Music Award. Southern Avenue jsou mladí a geniálně nadaní – přenášejí jižanské tradice do 21. století. Kytarový kouzelník Southern Avenue Ori Naftaly získal skvělou reputaci již v rodném Izraeli, později se spojil s memphiskou zpěvačkou Tierinii Jackson a její sestrou Tikyrou Jackson, která hraje v kapele na bicí. Skupinu doplňuje všestranný klávesák Jeremy Powell. William Bell, držitel ceny GRAMMY, který hostoval při nahrávání jejich druhého alba Keep On, byl skupinou naprosto nadšen a považoval je za stoprocentní budoucí hvězdy. Hudební kritika ocenila jejich gospelem nasáklé R&B s rockovým cítěním. Debutové album Southern Avenue z roku 2017 bylo v následujícím roce oceněno prestižní cenou Blues Music Award za Nejlepšího nového umělce/album. Za své druhé studiové album Keep On získali nominaci na Grammy Awards v kategorii blues.