Open air
Vila Hanse Ulricha
ROBERT BALZAR TRIO
2.5.2024 (čt)19:00
Robert Balzar Trio - v současnosti jedna z nejlepších domácích jazzových kapel, 8. prosince vydala své sedmé autorské album Conversation Předchozí alba VuJa-dé (2014) a Discover Who We Are (2013) zaznamenala nadšené ohlasy posluchačů i kritiky. Trio výtečných hudebníků – kontrabasista Robert Balzar, pianista Vít Křišťan a bubeník Kamil Slezák – se s novou deskou na jaře vydává na klubové turné. Robert Balzar Trio vzniklo v roce 1996, od té doby nahrálo sedm autorských alb, na dalších spolupracovalo se špičkovými interprety, jako jsou Dan Bárta, Kornél Fekete Kovács, Veronika Harcsa, Yvonne Sanchez, a hrálo na mnoha domácích i zahraničních koncertech a festivalech (USA, Velká Británie, Turecko, Švédsko, Maďarsko, Kypr, Izrael…) Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby nebo úpravy nejen jazzových standardů. Seskupení se postupně měnilo až do současné podoby: Robert Balzar, Vít Křišťan, Kamil Slezák.